WRITTEN BY
Karol Margas
1.10.2018

10 porad, jak radzić sobie z nową procedurą pomiarową, zwaną WLTP

10 porad, jak radzić sobie z nową procedurą pomiarową, zwaną WLTPJako Kierownik ds. Floty lub Zaopatrzenia w międzynarodowej firmie musisz wiedzieć, jak kontrolować koszty i zmiany podczas przechodzenia na nowy test WLTP oraz podejmować proaktywne działania dotyczące możliwych skutków. Przygotowaliśmy listę 10 rzeczy, które pomogą Ci poradzić sobie z nową procedurą.

  1. Przeanalizuj swoją flotę i umowy wygasające w okresie wrzesień 2018 – styczeń 2019. Skontaktuj się ze swoim dostawcą leasingu, aby dowiedzieć się, czy są jeszcze pojazdy dostępne na podstawie poprzednich przepisów (NEDC). Uważaj na umowy w okresie przejściowym pomiędzy oficjalnym wprowadzeniem WLTP we wrześniu 2018 a wprowadzeniem zmian do przepisów podatkowych w danym kraju.
  2. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej na temat standardów WLTP oraz ich skutków dla swojej floty. Poinformuj swoje lokalne jednostki i omów z nimi kwestię wprowadzenia korekt w sprawie lokalnych podatków na pojazdy. Ponadto, pamiętaj, że ważność starych standardów NEDC może różnić się w zależności od kraju.
  3. Omów ze swoim dostawcą leasingu to, dla których pojazdów umowy da się przedłużyć i o jaki okres. Pozwoli to na uniknięcie dłuższych okresów oczekiwania na nowe pojazdy spełniające standardy WLTP.
  4. Dopasuj do nowej procedury swoją Politykę Samochodową. Przeanalizuj cele swojej spółki związane z emisją CO2 oraz to, jak wpłyną na nie nowe przepisy WLTP. Dopasuj swoją Politykę Samochodową do nowych standardów i dostępnych marek spełniających standardy WLTP. Po wprowadzeniu WLTP uzyskaj zatwierdzenie swoich nowych polityk samochodowych i poziomów CO2 dla swoich oddziałów w każdym kraju.
  5. Monitoruj, które marki samochodów w danym kraju są gotowe na zmianę spełniającą standardy WLTP i można je dodać w lokalnych Politykach Samochodowych. Może to zrobić za Ciebie Twój dostawca leasingu.
  6. Poinformuj interesariuszy (kierowców, radę nadzorczą itp.) w swojej spółce na temat skutków zmienionych przepisów WLTP. Poinformuj ich również o ich skutkach dla łącznego śladu węglowego po wejściu w życie WLTP i przepisów lokalnych.
  7. Nie bój się zatrzymania zamówień w toku.
  8. Sprawdź propozycje w swojej polityce dotyczące samochodów elektrycznych.
  9. Sprawdź opcje dotyczące pojazdów określone w Twojej polityce samochodowej jako pojazdy „jeden rozmiar pasuje do wszystkiego”. Jeżeli będzie mniej możliwości dywersyfikacji floty, składanie zamówień na pojazdy może być utrudnione.
  10. Czy zawsze preferujesz silniki diesla? Sprawdź możliwości dotyczące pojazdów benzynowych lub inne alternatywy, jako że granica opłacalności będzie się zmieniać.

Skutki WLTP będą różne dla różnych spółek. W związku z tym Business Lease International wyznaczyła międzynarodowy zespół odpowiedzialny za odpowiedzi na wszelkie pytania i rozwiązanie wszelkich problemów. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, które pomogłyby Ci w okresie przejściowym lub jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej pracy, odwiedź naszą stronę.

MASZ WIĘCEJ PYTAŃ?

Skontaktuj się z nami.